Przeźroczka

Przeźroczka indyjska - Ambassis lala Syn. Chanda ranga

Przeźroczka indyjska - Ambassis lala Syn. Chanda ranga skan admin

Ojczyzna: Indie i Birma.
Morfologia: Długość do 5 cm. Ciało wysokie, żółtawe, przezroczyste, z niebieskozielonawym połyskiem. Płetwy grzbietowa i odbytowa samca mają niebieskie obrzeżenie. Samice są mniejsze.
Hodowla: Akwarium średniej wielkości, mocno oświetlone. Dno udekorowane dużymi kamieniami na podłożu piaszczystym, z bogatą szatą roślinną (najlepiej kryptokoryny). Woda o twardości 7—12°N, pH 7 i temperaturze 20—25°C. Pokarm tylko żywy. Przeźroczka nie toleruje zmętnienia wody.
Rozmnażanie: Można prowadzić grupowo w akwarium całkowicie szklanym, przy czym na jedną parę powinno przypadać około 20 1 wody. Podłoże niekonieczne, natomiast wskazane jest dużo roślin pływających. Woda odstana, o temperaturze 25-26°C. Tarło ciągle. Tartaki odłowić po kilku dniach. Ikra rozwija się 24 godziny. Larwy wiszą na roślinach 3-4 dni. Gdy zaczną pływać, karmimy je wolno poruszającym się planktonem, np. widłonogami z rodzaju Diaptomus, które można spotkać w kwietniu, maju i czerwcu w dalszej odległości od brzegu zbiornika wodnego (stawu, małego jeziora). Akwarium powinno być oświetlone przez całą dobę.
 
Domena dla Przedszkola | Skawina.com - domena Skawina | Skup samochodów