Fire Red lub Red Cherry

Fire Red lub Red Cherry (ognista czerwień bądź czerwona wiśnia) - Neocaridina denticulata

Fire Red lub Red Cherry (ognista czerwień bądź czerwona wiśnia) - Neocaridina denticulata fot. wiki

Ojczyzna: Chiny i północny Wietnam.
Hodowla: Żywi się głównie glonami. Osiąga od 2 do 3,5 centymetrów. Krewetka ta jest bardzo popularna wśród akwarystów. Łatwa w hodowli, przy odpowiednich warunkach szybko się rozmnaża.

Samice są większe i masywniejsze od samców, zazwyczaj bardziej wybarwione. Posiadają również charakterystyczne siodełka (w których rozwijają się jajeczka) oraz wypukły odwłok. Samce są mniejsze, smuklejsze, nie posiadają siodełka, zaś ich odwłok jest płaski.

Woda w akwarium powinna mieć ok. 25 st. C. Parametry wody: 12 GH, 5 KH, pH 6,8 - 7,5. Akwarium nie musi być duże, kilka osobników można trzymać od 20l wzwyż. Dno akwarium najlepiej wysypać piaskiem, lub drobnym żwirkiem. W akwarium powinny się również znaleźć liczne kryjówki, świetnie się do tego celu nadają korzenie, bądź kamienie. Warto umieścić w akwarium drobnolistne rośliny, wśród których krewetki będą się skrywać. Niezbędny jest w akwarium filtr biologiczny, gdyż krewetki są bardzo wrażliwe na związki azotu i miedzi. Nieodzownym elementem jest też kamień napowietrzający, skorupiaki te są bardzo wrażliwe na brak tlenu w wodzie. Braki tlenu w wodzie prowadzą do przyduchy, a następnie do śmierci krewetek. Nie powinny być trzymane z rybami gustującymi w skorupiakach.
Rozmnażanie: Krewetki osiągają dojrzałość płciową w wieku 3-4 miesięcy. Fire Red nie trzeba w żaden sposób stymulować do rozrodu. Przy odpowiednich warunkach po niedługim czasie same zaczynają się rozmnażać. Wówczas pod odwłokiem samic pojawiają się małe jajeczka (w zależności od osobnika mogą one być żółte, pomarańczowe, a nawet zielone). U Neocaridina heteropoda var. red dochodzi do przeobrażenia niezupełnego. Po 3-4 tygodniach wykluwają się ok. 2 mm krewetki. Młode nie są wybarwione.
 
Domena dla Przedszkola | Skawina.com - domena Skawina | Skup samochodów