Babaulti

Krewetka karłowata babaulti - Caridina cf. babaulti

 

Ojczyzna: Indie.
Hodowla: Kolor najczęściej zielony, niekiedy beżowy, brązowy, pomarańczowy lub niebieski. Niektóre żródła podają że kolor zmienia się gdy krewetka trzymana jest z nieodpowiednich warunkach (powinna być cały czas zielona), inne że zależy to od nastroju i tła na jakim krewetka przebywa. Jeszcze inne podają że różnokolorowe C. babaulti to odmiany kolorystyczne.

Samce do 3,5 cm, samice do 4 cm. Samice są masywniejsze. Temp. 20 - 25 st. C, woda średnio twarda o pH 7.

Lubią zarośnięte akwaria z licznymi kryjówkami w postaci np. korzeni. Podłoże piaszczyste. Pokarm - glony, pokarmy sztuczne ze spiruliną. Można raz na jakiś czas podać żywy pokarm (ew. mrożonki) o niewielkich rozmiarach: larwy oczlika, naupliusy artemii. C. babaulti zjada również detrytus.
Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne. Źródła podają różne dane na temat rozrodu tej krewetki. Wg. http://www.wirbellose.de i http://petshrimp.com jaja C. babaulti są niezwykle małe, a wyklute maluchy mikroskopijnych rozmiarów i trudne do wykarmienia (w akwarium niezbędny jest osad w podłożu, gdyż nim odżywiają się małe). Doświadczenia akwarystów w Polsce są jednak inne - jaja i maluchy mają rozmiar standardowy dla innych Caridina (wyklute C. babaulti mają ok. 2 mm).
 
Domena dla Przedszkola | Skawina.com - domena Skawina | Skup samochodów